Czcionka:
Kontrast:

Dietoterapia – NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje Pacjentom dostęp do materiałów z zakresu profilaktyki oraz terapii dietą oraz umożliwia korzystanie z planów żywieniowych dla całej rodziny. Więcej informacji znajduje się na stronie https://diety.nfz.gov.pl/.

Cytując materiały zawarte na wskazanej stronie „Narodowy Fundusz Zdrowia szczególnie poleca dietę DASH, wykorzystując ją jako referencyjną w proponowanych planach żywieniowych. Odżywianie się według jej zasad daje wiele korzyści zdrowotnych, które  możemy zaobserwować już po kilku tygodniach jej stosowania. Dieta DASH nie tylko pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, ale również zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. Jest zalecana przez wiele towarzystw naukowych, m.in. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, czy Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego.”

Zachęcamy Pacjentów do zapoznania się z serwisem https://diety.nfz.gov.pl/, gdzie w formie e-book oraz materiałów video znajdują się odnośniki do tematyki związanej z profilaktyką oraz terapią za pomocą diety.