Centrum Medyczne Medarmed
Centrum Medyczne Medarmed


Fizjoterapia ambulatoryjna

Jesteś tutaj: Strona główna » Rehabilitacja lecznicza » Fizjoterapia ambulatoryjna

Usługi fizjoterapeutyczne realizowane są w ramach kontraktu z NFZ oraz komercyjnie. Podstawą realizacji świadczeń w zakładzie fizjoterapii w ramach kontraktu z NFZ jest skierowanie na cykl zabiegów, wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalistę.

Zakres usług rehabilitacyjnych w ramach NFZ:

Pełen zakres usług rehabilitacyjnych:

Kinezyterapia

Kinezyterapia jest metodą leczenia ruchem, która przez wykorzystanie ćwiczeń ruchowych nastawiona jest na usuwanie braku sprawności fizycznej. Metoda ta obejmuje:

Hydroterapia

Istotą hydroterapii jest wykorzystywanie korzystnego wpływu masażu wodnego na organizm. W ramach hydroterapii oferujemy Pacjentom:

czytaj więcej ››

Fizykoterapia

Jest tą częścią fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się bodźcami fizycznymi. Na fizykoterapię składają się:

Masaż

to zabieg fizjoterapeutyczny polegający na wywieraniu nacisku na tkanki po przez wykorzystanie przez masażystę określonych ruchów. Oferta placówki daje możliwość skorzystania m. in. z masaży w następujących jednostkach:

Medarmed-Nowosolna oferuje pacjentom nie tylko masaże manualne, ale także za pomocą nowoczesnego sprzętu.

Masaż Aquavibron 

Aparat do masażu wodnego Aquavibron to urządzenie przeznaczone do zabiegów masażu leczniczego stosowane zarówno w szpitalach, sanatoriach, jak i gabinetach rehabilitacji i odnowy biologicznej.

czytaj więcej ››

Masaż uciskowy Lymphastim

Drenaż limfatyczny to nowoczesna i skuteczna metoda masażu, która pobudza naturalne krążenie limfy a tym samym leczy między innymi przewlekłe obrzęki, niewydolność żył, cellulit, zapobiega powstawaniu żylaków oraz stanowi doskonałe uzupełnienie opieki pooperacyjnej i zabiegach liposukcji.

czytaj więcej ››

Terapia falami uderzeniowymi

Terapia Falą Uderzeniową  jest nowoczesną, efektywną metodą leczenia służącą do skutecznego zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Metoda ta ma zastosowanie w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej i estetycznej.

czytaj więcej ››